Uvodna konferencija projekta “Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti”

Objavljeno: 14. 05. 2019 - Galerija

Predsjednica Udruge Regoč mr. sc. Mirjana Jakovčev, koordinator ciljne skupine Mario Mlinarić i djelatnica Udruge Marija Vidaković sudjelovali su na uvodnoj konferenciji projekta “Unaprjeđenje kompetencija koje doprinose trajnoj socijalnoj uključenosti” koja je održana u Gradskoj knjižnici Juraj Šižgorić u Šibeniku u 11:00 sati. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program “Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. godina”. Vrijednost projekta i ukupan iznos EU potpore je 1.043.338,50 HRK. Nositelj projekta je Udruga osoba s intelektualnim teškoćama ‘Kamenčići’, a razdoblje provedbe je dvije godine. Partneri na projektu su Udruga Regoč i Udruga ‘Jaglac’ iz Orahovice. Cilj projekta je doprinijeti socijalnoj uključenosti 30 pripadnika ciljne skupine (OSI i mladi do 29 godina) povećavajući razinu njihove zapošljivosti kroz edukacije u skladu s potrebama tržišta rada unutar Šibensko-kninske, Virovitičko-podravske i Brodsko-posavske županije. Svrha projekta je povećanje mogućnosti ulaska na tržište rada 10 osoba s invaliditetom na području ŠKŽ, 10 osoba s invaliditetom na području VPŽ i 10 mladih do 29 godina starosti na području BPŽ kroz održavanje programa obrazovanja za vrtlara, voćara, uzgajivača ljekovitog bilja, kao i održavanje programa neformalnog obrazovanja (specijalizirane radionice poljoprivrede, meke vještine i informatičke radionice) čime bi se istodobno doprinijelo smanjenju socijalne isključenosti i dodatne marginalizacije.

–  Neko bilje bolje uspijeva u Slavoniji, a neko u Dalmaciji tako da mi možemo pronaći način da izmijenimo te kulture i da zajednički idemo na tržište. Trebamo senzibilizirati građanstvo za potrebe tih osoba i uključiti ih te pokazati im da su i oni sposobni te da mogu raditi na nekim poslovima i mislim da je to prekrasni način da se Udruge vežu – zaključila je predsjednica Udruge Regoč mr. sc. Mirjana Jakovčev. U planu je i nabaviti tri komorne sušare i mini destilerije za koje će korisnici biti osposobljeni dok će svaka Udruga dobiti opremu koju će moći koristiti i po završetku projekta za proizvodnju različitih biljnih pripravaka.