Uvodna konferencija projekta “Moj prijatelj u zajednici”

Objavljeno: 29. 06. 2020 - Galerija

Dana 29. lipnja 2020. godine na Eko-etno salašu Savus u Bukovlju održana je uvodna konferencija projekta “Moj prijatelj u zajednici”. Uvodnu riječ održala je predsjednica Udruge mr. sc. Mirjana Jakovčev, a voditeljica projekta Lidija Vukojević predstavila je projekt.

Projekt “Moj prijatelj u zajednici” ima za cilj osamostaljenje osoba s intelektualnim teškoćama te olakšavanje usklađivanja radne i obiteljske uloge za članove njihovih obitelji, što ćemo postići pružanjem inovativnih socijalnih usluga u zajednici. Također, projektom su predviđene aktivnosti usmjerene ka jačanju kapaciteta stručnjaka iz 4 županije koji rade s osobama s intelektualnim teškoćama, kako bi se upoznali s njihovim
problemima i potrebama i načinom na koji im treba pristupiti.