“Različiti a jednaki”

Objavljeno: 09. 10. 2012 - Vijesti

Regočevci su i ove godine sudjelovali u već tradiocionalno organiziranoj akciji „Različiti a jednaki“ poznatu pod nazivom „kuna po kilometru“ u organizaciji Udruge distrofičara , invalida, cerebralne i dječje paralize.

Akcija se odvijala 06.10.2012.,  u sklopu obilježavanja Svjetskog dana pješačenja i ima siblolično značenje u istoj aktivnosti povezati one koji mogu hodati i one koji to ne mogu, posebno mlade ljude. Kao i do sada ovaj jednodnevni izlet je organiziran u Planinarskom domu u Popovićevoj šumici.

Cilj ove akcije je bio:

  • razvoj tolerancije prema različitostima
  • razvoj osjećaja za prave vrijednosti (svoje tijelo i zdrav način života)
  • usvajanje vještina, komunijkacije i pomoći osobama s invaliditetom u svojim budućim susretima s njima
  • prevencija neprihvatljivog ponašanja
  • razvijanje volonterizma i dobrovoljnosti

Ove godine je na druženju sudjelovalo  oko  200 sudionika, od kojih i 15-ak naših članova koji su kao i uvjek bili aktivni u svim organiziranim igrama u kojima su mogli sudjelovati u skladu sa svojim sposobnostima.