CAPACITY BUILDING – PLITVIČKA JEZERA I RASTOKE

Objavljeno: 28. 10. 2018 - Galerija

Predsjednici udruga članica Hrvatskog saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama i članovi upravljačkih tijela Saveza sudjelovali su od 27. – 28. listopada 2018. na Capacity building-u, u sklopu Centra znanja za društveni razvoj u Republici Hrvatskoj financiranog od Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva. Tom prigodom i predstavnici naše Udruge posjetili su Plitvička jezera i Rastoke uz stručno vodstvo turističkog vodiča i “rastočke vile”.

Tijekom posjeta Rastokama 28. listopada 2018. godine Daniela Bratković (Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet) održala je stručno predavanje za sudionike “Pravo na život u zajednici”, na kojemu se raspravljalo o neovisnom življenju, uključivanju u zajednicu, važnosti međusobne  suradnje roditelja osoba s intelektualnim teškoćama i zapošljavanja profesionalnih djelatnika u udrugama.