“Živim život bez nasilja”

Objavljeno: 20. 11. 2014 - Vijesti

23.10.2014.U skolpu provedbe kampanje za zaustavljanje seksualnog nasilja pod nazivom „ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA“, MUP Brodsko-posavske županije je održao edukativnu radionicu za osobe s intelektualnim teškoćama, na kojoj su sudjelovali članovi naše Udruge i članovi Inkluzije Sl.Brod.

Na radionici je sudjelovalo više od 50-ak osoba s intelektualnim teškoćama, koji su svojim aktivnim sudjelovanjem (dajući mišljenja, komentare i postavljajući pitanja) doprinijeli kvaliteti radionice na kojoj su educirani o pitanjima: kako prepoznati seksualno nasilje, dobre tajne – loše tajne, kome se obratiti za savijet i pomoć, što će učiniti policija i kako, što je sve kažnjivo, kako TO možeš spriječiti.

Ovakve radionice su vrlo korisne za naše članove, gdje sami prepoznaju važnost i način „samozaštite“ od bilo koje vrsti nasilja.

Nacionalni koordinator provedbe ove Kampanje je: Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.