Suradnja s Muzejom Brodskog Posavlja

Objavljeno: 02. 03. 2012 - Vijesti

MEĐUNARODNI DAN MUZEJA,
MUZEJ BRODSKOG POSAVLJA I KLUB “REGOČ”

Muzej Brodskog Posavlja je u srijedu, 18. svibnja obilježio   Međunarodni dan muzeja. Svake godine   svjetska muzejska zajednica (ICOM)- Međunarodni savjet za muzeje, naglašava i preporuča teme koje su vezane uz muzeje i muzejsku djelatnost.

Ovogodišnje obilježavanje ukazuje na ulogu muzeja u prenošenju kolektivne povijesti budućim generacijama pod motom: MUZEJI I SJEĆANJE/ Predmeti pričaju tvoju priču.

Kako su naši članovi redoviti posjetitlji Muzeja i aktivno redovno sudjeluju na organiziranim radionicama tako su i ovaj puta na poziv domaćina aktivno sudjelovali u Grafičkoj radionici   slijepog tiska  „Dodir za dodir„ voditelj: Igor Čabraja- prof.grafike na akademiji likovne umjetnosti Zagreb, te se upoznali sa tehnikama grafike – otiskivanje šablona na pamučnom papirom te su upoznali tehniku  korištenja grafičke  preše.

Članovi su kao i uvijek rado sudjelovali na organiziranoj radionici u Muzeju i bili oduševljeni svojim radovima.