Regočevci u Colosseumu predstavili program „UMIJEĆE TKANJA NAŠIH STARIH“

Objavljeno: 30. 09. 2014 - Galerija

IMG_039926.09. i 27.09. Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom „Klubom Regoč“ u suradnji sa City Colosseum organizirala je dvodnevni program pod nazivom „Umijeće tkanja naših starih“.
Razvojem industrijske proizvodnje tepiha znanje tkanja generacijama pada u zaborav. Članovi Kluba Regoč u sklopu svojih aktivnosti u živo su predstavili vještine tkanja, osvježili su znanja i prikazali vještine rada na tkalačkom stanu. Aktivnost tkanja je postala dio svakodnevnih aktivnosti zahvaljujući realizaciji EU projekta „Comprehensive Care to the Families with Dependent Member – Community4family” čijom realizacijom je kupljen tkalački stan za tkanje i zaposlene dvije osobe.
Predstavnici City Colosseuma ističu da pozdravljaju rad Udruge i izuzetno su počašćeni što su pomogli realizaciji programa ustupanjem prostora za predstavljanje rada i djelovanja „Uduge Regoč“.