slider1slider2Zlatne kapljice dobrote za naš novi dom

Novosti

Produljenje obustave Poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza II“- Skupine I, II i III

Objavljeno: 04. 07. 2019 - Galerija

Dana 28. lipnja 2019. godine Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku produljilo je obustavu Skupina 1, 2 i 3 predmetnog Poziva do 8. srpnja 2019. godine do kraja dana.

Uređivanje aromatične spirale na imanju Udruge Regoč

Objavljeno: 04. 07. 2019 - Galerija

Korisnici su se lijepo zabavili prilikom ljetnog uređivanja aromatične spirale na imanju Udruge Regoč. Uskoro ćemo ponovno imati domaći čaj i začine za jelo!

Ljetna šetnja gradom

Objavljeno: 28. 06. 2019 - Galerija

Danas smo prošetali gradom i pojeli sladoled na našem sunčanom Korzu!

Aktivnosti korisnika u vrtu Udruge Regoč

Objavljeno: 28. 06. 2019 - Galerija

Danas smo bili vrijedni i komili smo grašak! Sve se može kad se male ruke slože! 🙂

Roštilj na imanju Udruge Regoč

Objavljeno: 28. 06. 2019 - Galerija

Korisnici Udruge Regoč proveli su prelijepi sunčani dan na imanju Udruge uz dobar roštilj i dobru glazbu!

Proslava Valentinovog rođendana

Objavljeno: 27. 06. 2019 - Galerija

Danas smo proslavili trideseti rođendan našeg Valentina! Uz dobru hranu i dobro društvo svi smo se lijepo zabavili i uživali!

Natječaj – Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza II

Objavljeno: 19. 06. 2019 - EU projekti

Dana 28. ožujka 2019. godine Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku produljuje obustavu Skupina 1, 2 i 3 predmetnog Poziva do 30. lipnja 2019. godine do kraja dana.

Blagoslov imanja Udruge Regoč

Objavljeno: 05. 06. 2019 - Galerija

Đakovačko osječki nadbiskup mons. Đuro Hranić i vlč. Alojza Kovaček posjetili su i blagoslovili imanje Udruge Regoč u Bukovlja. Nadbiskup mons. Đuro Hranić lijepim riječima nadahnuo je sve prisutne.

Predstavljanje Poziva „Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I“

Objavljeno: 30. 05. 2019 - EU projekti

Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I“ otvoren je 21. svibnja 2019. godine. Riječ je o pozivu vrijednom 100.010.000,00 kuna kroz koji će se financirati već postojeći društveni poduzetnici, ali i oni koji svoje poslovanje tek žele započeti po načelima društvenog poslovanja. Društveno poslovanje je inovativan i kreativan poduzetnički model rješavanja ekonomskih, društvenih i ekoloških pitanja koji potiče zapošljavanje, socijalno uključivanje i održivi razvoj.

Prihvatljivi prijavitelji podijeljeni su u dvije skupine; prva se skupina odnosi na postojeće društvene poduzetnike, a druga na one koji to žele postati. U prvoj skupini moguće je ostvariti potporu od pola milijuna kuna do dva milijuna kuna, a u drugoj skupini oni koji tek žele postati društveni poduzetnici mogu ostvariti potporu od 400 tisuća kuna do 1.200.000 kuna. Trajanje projekta je od 14 do 36 mjeseci.

Prihvatljive aktivnosti za prvu skupinu (postojeće društvene poduzetnike) su: upravljanje projektom i administracija, jačanje kapaciteta zaposlenika postojećih društvenih poduzeća kroz programe osposobljavanja i usavršavanja, novo zapošljavanje u postojećim društvenim poduzećima, sudjelovanje na sajmovima/izložbama, razvoj i unapređenje poslovanja društvenih poduzeća, uključujući razvoj proizvoda i usluga.

Za drugu skupinu potencijalnih prijavitelja, koji tek žele postati društveni poduzetnici su: upravljanje projektom i administracija, priprema društveno-poduzetničkih aktivnosti, jačanje kapaciteta novih i postojećih pravnih subjekata i zaposlenika te nezaposlenih članova Prijavitelja za provedbu društveno-poduzetničkih aktivnosti, provedba društveno-poduzetničkih aktivnosti, aktivnosti širenja koncepta društvenog poduzetništva u Republici Hrvatskoj.

Na predstavljanju poziva sudjelovali su sljedeći društveni poduzetnici:

Udruga osoba s invaliditetom Sv. Bartolomej – suveniri i proizvodi od keramike,
Udruga osoba s invaliditetom Grada Koprivnice „Bolje sutra“ – tjestenina na bazi koprive Koprivita,
Udruga žena Prospero – ručno rađene papuče,
Cedra Split – knjige, priručnici, brošure,
Udruga Regoč Slavonski Brod – jastuci, šokačke torbice i tepisi – sve šokački proizvodi ručno rađeni na tkalačkom stanu,
Udruga Visoki Jablani – razvijaju tehnološke inovacije za zbrinjavanje otpada,
Hedona – čokoladni proizvodi,
Udruga Sfera visia“ – linija „Sapuni s točkicama“ koje izrađuju slabovidne osobe,
Zadruga Pontes Salutis /pokrenuta je na inicijativu Zajednice Cenaccolo/ – proizvodi od drveta i keramike koje izrađuju bivši ovisnici,
Zadružna Pivovara Brlog – pivo
Braniteljska socijalno radna zadruga KAMARAD – kravate, svilene marame, manžete.
Udruge OAZA
Nogometnog kluba Lipik – piva,
Udruge Terra Vita – propolis.

Na predstavljanju Poziva sudjelovala je predsjednica Udruge Regoč mr. sc. Mirjana Jakovčev te zaposlenice Žaklina Ćirić i Marija Vidaković.

Kavica i šetnja na lijepi sunčani dan

Objavljeno: 24. 05. 2019 - Galerija

Korisnici Udruge Regoč danas su uživali na željno iščekivanom suncu tako što su popili kavu na Brodskom Korzu i nakon toga prošetali gradom.