Izložba – “Tko nosi – ne prosi”

Objavljeno: 03. 07. 2011 - Vijesti

Svoju dugogodišnju suradnju suradnju sa Muzejom Brodskog Posavlja nastavljamo i dalje..

Ovaj puta je naša Udruga uključena u izložbu pod nazivom „Tko nosi – ne prosi“ Ovom izložbom u Muzeju su bile prikazane raznolike kulturološke značajke torbi i srodnih transportnih pomagala (bisaga, vreća) u hrvatskoj tradicijskoj kulturi od zadnje četvrtine 19. st. do danas. I Regočevci su u svojoj krojačkoj radionici izradili razne modele torbi nadahnuti spomenutom izložbom koje smo zajedno sa ostalim rukotvorinama ovom prilikom predstavili građanima.

Prodaja naših torbi i rukotvorina je imala humanitarni karakter – tako smo prikupljenim financijskim sredstvima pomogli našim najsiromašnijim obiteljima da svojim članovima omoguće ljetovanje u Zaostrogu koje Udruga organizira za 30-ak naših članova.
Suradnju sa Gradskim Muzejom nastavljamo i dalje kroz organizaciju poučnih radionica koje za naše članove priprema i organizira gđa. Daniela Ljubičić –Mitrović.