Edukacija koordinatora volontera za uključivanje osoba s invaliditetom u volontiranje

Objavljeno: 22. 11. 2018 - Galerija

Dana 21. i 22. studenoga na imanju Udruge u Bukovlju održana je edukacija koordinatora volontera za uključivanje osoba s invaliditetom u volontiranje.

Edukacija je bila namijenjena organizacijama koje rade s osobama s invaliditetom i organizacijama koje će u svoj rad nastojati uključiti osobe s invaliditetom, a obuhvatila je savladavanje specifičnih znanja i vještina potrebnih za uspješno uključivanje volontera s invaliditetom u organizaciju.

Sudionici edukaciji bili su zaposlene osobe u organizacijama civilnoga društva i javnim ustanovama iz Brodsko-posavske županije na radnim zadacima koordinatora volontera, volonteri angažirani u organizacijama civilnoga društva i javnim ustanovama iz Brodsko-posavske županije na radnim zadacima koordinatora volontera te volonteri s invaliditetom koji bi se uključili u volontiranje.

Radionicu su vodili treneri iz Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Istre Jovana Prusac Fabris, trenerica te Ozren Catela, vodeći trener.