RADIONICA U MUZEJU 19.10.2015″ BRODSKA TVRĐAVA”

Objavljeno: 20. 10. 2015 - Galerija

 

IMG_2574m
Članovi  Udruge i Kuba Regoč su u ponedjeljak19.10.2015. posjetili izložbu Muzeja Brodskog Posavlja pod nazivom „Tvrđava Brod”.Gospodin Matuško naše je članove proveo kroz izložbu i objasnio kojim materijalima i kako su izrađeni izložbeni predmeti.

Članovi su naučili ponešto o našoj tvrđavi ,a posebno zanimljivo je bilo čuti ponešto o načinima izrade izložbenih predmeta  i tehnikama restauriranja pronađenih predmeta.

Stručni suradnici i povjesničari Muzeja gđa. Danijela Ljubičić – Mitrović i ovaj put su za naše članove pripremili edukativnu i zanimljivu radionicu pod nazivom „Brodska Tvrđava” na kojoj su osobe s intelektualnim teškoćama s tehnikom od kolaž papira izrađvali tvrđavu.

Kroz dugogodišnju suradnju s Muzejom Brodskog Posavlja naši članovi su se već dobro upoznali s  mnogim tehnikama koje su učili kroz organizirane radionice ( makrame tehnika, fuzija stakla, izrada maketa, modeliranje glinom i dr.) i s nestrpljenjem očekuju novu izložbu i novu radionicu.